Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.
Заходами, які можуть бути застосовані до кривдника є:
Варто зауважити, що обмежувальний припис може передбачати застосування одразу кількох зазначених заходів. Обмежувальний припис не може містити заходів, що обмежують право проживання чи перебування неповнолітнього кривдника у місці свого постійного проживання.
Обмежувальний припис виноситься судом на строк від одного до шести місяців на підставі звернення зацікавлених осіб, а саме:
1). Постраждалої особи від домашнього насильства або її представника;
2). У разі вчинення домашнього насильства стосовно дитини - батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також органу опіки та піклування;
3). у разі вчинення домашнього насильства стосовно недієздатної особи - опікун, органу опіки та піклування.
Заява про видачу обмежувального припису подається до суду за місцем проживання (перебування) особи, яка постраждала від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а якщо зазначена особа перебуває у закладі, що належить до загальних чи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, - за місцезнаходженням цього закладу.
Заяві про видачу обмежувального припису повинна відповідати вимогам ст. 350-4 Цивільно процесуального кодексу Україна.
Доказами, що підтверджують обставини, змусили постраждалу особу звернутись за отриманням обмежувального припису можуть бути матеріали, якими підтверджується наявність провадження (кримінального чи про адміністративне правопорушення) щодо особи, яка вчинила домашнє насильство, винесення термінового заборонного припису, інформації про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, роздруківки текстових повідомлень, копії заяв до поліції тощо.
У разі неможливості надати зазначені докази, до заяви може бути додано клопотання про їх витребування.
Судовий збір за подання заяви про видачу обмежувального припису не сплачується.
Справа про видачу обмежувального припису розглядається судом за участю заявника та заінтересованих осіб. У разі якщо участь заявника становить загрозу подальшої дискримінації чи насильства для нього, справа може розглядатися без його участі.
Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню.
Про видачу або продовження обмежувального припису суд не пізніше наступного дня з дня ухвалення рішення повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) заявника для взяття особи, стосовно якої видано обмежувальний припис, на профілактичний облік, а також виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад за місцем проживання заявника.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можливо звернувшись до сектору «Срібнянське бюро правової допомоги» Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,за адресою смт.Срібне, вул.Миру, 25, 2 поверх,каб. №3,4 та за телефоном (04639) 2-18-24 чи (04639) 2-19-16. Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103
Начальник сектору
«Срібнянське бюро правової допомоги»
Ніжинського МЦ з надання БВПД Вовчук Д.В.