flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Роз»яснення Ради суддів України щодо алгоритму дій працівників суду, учасників справ та відвідувачів суду, які перебувають у будівлі суду під час повітряної тривоги

15 червня 2022, 15:17

Роз»яснення Ради суддів України щодо  алгоритму дій працівників суду, учасників справ та відвідувачів суду, які перебувають у будівлі суду під час повітряної тривоги

 

            Через військову агресію російської федерації проти України 24 лютого 2022 року Указом Президента України №64/2022 по всій території України було запроваджено воєнний стан.

         17 травня 2022 Указом Президента України № 341/2022 строк дії воєнного стану в Україні подовжено до 23 серпня 2022 року.

         Відповідно до статті 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами.

         Рішенням від 24 лютого 2022 року № 9 Рада суддів України звернула увагу усіх судів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

         Водночас, ситуація,що склалася, вимагає вжиття невідкладних заходів, які мають бути спрямовані на забезпечення безпеки відвідувачів та працівників суду.

         Повітряна тривога означає, що сили протиповітряної оборони сповіщають про рух ворожих об’єктів у напрямку області, або є підтвердження запуску таких об’єктів та інш.

         Сигнал повітряної тривоги включається максимально заздалегідь, з метою надання часу для можливості дійти до укриття та оголошується стільки разів, скільки цього вимагає ситуація.

         Затим, що точне місце, куди може влучити ворожий об’єкт визначити важко, розмірковувати про критичність сигналу тривоги, а , тим більше, нехтувати сигналом це вкрай безвідповідальне ставлення до власного життя.

         Усі повітряні тривоги покликані рятувати наші життя! А тому, після отримання сигналу повітряної тривоги, працівники та відвідувачі суду мають прослідувати до найближчої захисної споруди цивільного захисту (укриття).

         Дотримуючись оголошеного порядку дій, працівникам суду та відвідувачам слід розрахувати свій час таким чином, щоб потрапити до укриття упродовж 5-10 хв. Після сповіщення про повітряну тривогу.

У разі, якщо поблизу будівлі суду не має споруд для укриття, не рекомендується виходити на вулицю. Слід негайно перейти у власні найпростіші укриття, як то заглиблені чи напівзаглиблені приміщення (підвали/ напівпідвали), перші поверхи будівлі тощо.

         Категорично забороняється підходити до вікон, фотографувати чи проводити відеозйомку.

         У цей час робота суду припиняється, а відновлюється лише після сигналу «Відбій повітряної тривоги».

        

Найближче місце для укриття біля будівлі суду знаходиться за адресою смт. Срібне, вул. Миру, 43а.

   

За повідомленням прес – служби суду