flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набули чинності зміни до КПК щодо закриття кримінального провадженння

07 листопада 2018, 13:58

4 листопада набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування», опублікований 3 листопада 2018 року в «Голосі України».

Законом внесено зміни до статей 220, 284, 303, 309 Кримінального процесуального кодексу про право заявляти клопотання слідчому, прокурору про закриття кримінального провадження. При цьому має існувати нескасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9 частини першої статті 284 КПК, а зокрема це: встановлена відсутність події кримінального правопорушення, встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення, набрання чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

При цьому передбачено, що слідчий, прокурор зобов’язаний розглянути таке клопотання в строк не більше 3 днів з моменту подання і задовольнити за наявності відповідних підстав.

У разі відмови у задоволенні клопотання звернутися зі скаргою до слідчого судді.

При цьому передбачено, що ухвала слідчого судді про відмову у задоволенні відповідної скарги може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Законом внесено зміни до статті 307 КПК, якими передбачено встановити, що ухвала слідчого судді, якою задоволено скаргу на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, направляється керівнику відповідного органу для організації проведення службового розслідування та вирішення питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Законом також внесено зміни до статті 130 КПК, статті 1191 Цивільного кодексу, статей 2, 4 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду». Ними передбачено, що слідчі та прокурори, у діях яких встановлено у ознаки дисциплінарного проступку, відшкодовують вчинену ними шкоду.

Джерело: Інформаційно-правовий портал «Українське право»